REMONTY MIESZKAŃ - MROŻENIE RUR W OKRESIE ZIMOWYM

KONIEC REMONTU W WIELKIEJ PŁYCIE NA BRÓDNIE - ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA

W tym wpisie przedstawiamy jaką techniką wykonujemy renowację ścian i sufitów na remontowanych mieszkaniach w wielkiej płycie i starych kamienicach:

- odtłuszczanie i gruntowanie powierzchni Ceresit Ct-17

- wtapianie siatki elewacyjnej w tynk gipsowy o zwiększonej przyczepności i twardości Knauf-diamant

- ponowne kładzenie tego samego tynku na wcześniej wklejoną i wyschniętą siatkę

- na tak wykonany podkład nakładamy warstwę gładzi z worka - najczęściej Cekol c-45 plus kątowniki do gipsu na wszystkich kantach zewnętrznych

- na koniec dwie warstwy gotowej masy szpachlowej

- po wyschnięciu robimy szlif i gruntujemy całość na biało 

Jest to już sprawdzona przez nas technika wykonywana od lat na wszystkich remontowanych przez nas mieszkaniach gwarantująca raz wysoką jakość wygładzonej powierzchni dwa zero pęknięć

Poniżej prezentujemy na zdjęciach jak to wygląda na robocie a efekty takich ścian mają Państwo na relacjach z naszych zakończonych remontów mieszkań.

 

REMONTY MIESZKAŃ- GŁADŹ GIPSOWA ( WIELKA PŁYTA, STARE KAMIENICE )

Rozpoczęliśmy remont mieszkania na warszawskim Bródnie. Po utworzeniu dokumentacji i uzyskania odpowiednich zgód od spółdzielni rozpoczęliśmy prace od uprzątnięcia niepotrzebnych rzeczy oraz mebli. Następnie przystąpiliśmy do prac wyburzeniowych. Takie roboty remontowe zawsze wykonujemy po zgłoszeniu ich do spółdzielni, wspólnoty bądź innego właściciela budynku i uzyskaniu odpowiednich zgód na tego typu prace. Po wykonaniu wyburzeń została wymieniona instalacja elektryczna według ustaleń z Klientem łącznie oczywiście z WLZ-tem, telewizją i internetem oraz wylaliśmy nową posadzkę wyrównują poziom na całym mieszkaniu. 

REMONT MIESZKANIA NA BRÓDNIE - POCZĄTEK

REMONT MIESZKANIA W WIELKIEJ PŁYCIE NA BEMOWIE - REMONT KOMPLEKSOWY

Witamy Was. Kolejny remont mieszkania w wielkiej płycie zakończony powodzeniem. Metamorfoza według osób oglądających mieszkanie przed i po remoncie w tym wielu naszych przyszłych Klientów uważa, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Takie opinie pojawiały się też na naszym Instagramie, gdzie dosyć dokładnie relacjonowaliśmy nasze działania. Zakres prac był kompleksowy i na jego temat myślę zostało już poprzednio napisane wystarczająco dużo. Możemy dodać jedynie to, że Klient finalnie zrezygnował z oddzielnego wc i w to miejsce powstała wnęka z przyłączami wody, kanalizy i prądu, gdzie docelowo będzie stała pralka z suszarką a całość będzie zabudowana szafą.

Pracy było mnóstwo ale uważamy, że efekt jest oczekiwany. My jak zawsze dziękujemy Wam za obecność, za meile i oglądanie nas na Instagramie. Zapraszamy serdecznie, pozdrawiamy i już ruszamy z kolejnym projektem w wielkiej płycie tym razem na Bemowie. Relacje wkrótce. Do zobaczenia.

KONIEC REMONTU MIESZKANIA NA RAKOWCU

Prace wykończeniowe w nowym mieszkaniu na ul. Fort Wola

Chodź pewnie lepiej by było napisać: remont mieszkania tyle było tam przerabiania.

W tym 35 metrowym mieszkaniu na życzenie Klienta przerobiliśmy właściwie prawie wszystko. Łatwiej i szybciej napisać czego nie robiliśmy : drzwi wejściowych, okien i balkonu. Tak cała reszta była przerabiana. Przenieśliśmy kuchnię do części salonowej a w jej miejscu powstała sypialnia. Zrobiliśmy od nowa instalacje elektryczną bo przy takiej ilości przeróbek inaczej się nie dało. Przerobiliśmy całe centralne bo powstały grzejniki dekoracyjne i to też w innych miejscach niż były deweloperskie. Cała hydraulika i kanaliza też przerobione i dopasowane do wymagań Klienta. Ponieważ tynk na ścianach pocięliśmy strasznie ze względu na układanie nowej instalacji, na całym mieszkaniu została wtopiona w gips siatka elewacyjna i na nią dopiero poszła gładź. Belkę, którą widać w sypialni z halogenami - w niej jest przerobiona i przeniesiona do drugiego pokoju wentylacja okapowa. W takim mieszkaniu oczywiście instalacja pod klimatyzację obowiązkowo z agregatem na balkonie - zrzut skroplin oczywiście do kanalizy.

W łazience przerobione wszystko. Jak wycięliśmy posadzkę pod geberit okazało się, że idą tam rury od kanalizy i zasielenia - więc kolizja i przerabianie. Grzejnik przeniesiony, otwór drzwiowy przesunięty, umywalka przeniesiona, przeniesione podejścia pod pralkę. Ale ubolewamy bo nie dało się zrobić mieszacza podtynkowego przy odpływie liniowym - obie ściany są żelbetonowe - trudno poszła bateria natynkowa i też pod nią przerabiane było zasilenie i kanaliza pod odpływ liniowy. Dużo tego było jak na takie mieszkanie ale jak zwykle zadanie wykonane, zrobione wszystko tak jak sobie Klient życzył. Działamy dalej. Pozdrawiamy.POCZĄTEK REMONTU MIESZKANIA NA RAKOWCU

Witamy Was na rozpoczęciu nowego - kolejnego remontu mieszkania. To już ostatni w tym roku remont mieszkania jaki zaczynamy - zakończymy go już w roku przyszłym. Rozpoczęliśmy od typowego czyszczenia mieszkania, po czym ruszyły prace związane z wymianą instalacji elektrycznej wraz z wymianą WLZ-ta. Po tych pracach wylaliśmy nową posadzkę i na tym elemencie skupimy się bardziej w związku z wieloma pytaniami nadsyłanymi nam na meila. Wielu z Was pyta bo Jesteście na podobnych etapach na swoich remontach jak my to robimy ? - jakimi materiałami i co i jak po kolei robić żeby to miało przysłowiowe ręce i nogi. Przypominam, że jeśli chodzi o zastosowane konkretnie materiały stosowane na naszych remontach kompleksowych to zawsze opisujemy Wam to w odpowiedziach na Wasze meile - tu na blogu tego nie robimy. Ale cały proces na zasadach ogólnych Wam opiszemy.

Po zerwaniu starej klepki czy mozaiki dokładne czyszczenie, odkurzanie i gruntowanie zawsze beton-kontaktem nigdy gruntem akrylowym, nie na takich wymagających powierzchniach. Potem jest wtapianie siatki elewacyjnej w klej wysokoelastyczny. My to akurat robimy piórami ale można i dłuższą pacą. Tak mamy tzw bazę pod wylewkę. Ta baza musi wyschnąć - po wyschnięciu gruntowanie - tu już gruntem akrylowym tylko nie jakaś taniocha za grosze bo to się zawsze w dłuższej perespektywie nie opłaca. Na tak przygotowany podkład lejemy samopoziom. Ile tego? Zależy od mieszkania i krzywizn na posadzkach. W omawianym mieszkaniu poszły w sumie 42 worki. Byśmy rzekli, że to standard ale uprzedzamy, że potrafimy lać i mniej i więcej. Samopoziom też zalecamy dobrej klasy, szczególnie jak ma być pod deskę czy parkiet. Wszystkie materiały jakimi pracujemy przy danym etapie opisujemy Wam w odpowiedziach na Wasze zapytania. Piszcie śmiało. Do usłyszenia wkrótce. Pozdrawiamy.

 

KONIEC REMONTU MIESZKANIA NA MOKOTOWIE

Witamy po dłuższej przerwie. Na wstępie oczywiście ogromne podziękowania za wszystkie meile z pytaniami i sugestiami odnośnie prac remontowych. Cóż Kochani - koniec Mokotowa, zamykamy temat. Pozostawiamy mieszkanie wyremontowane kompleksowo - jeszcze dojadą drzwi wewnętrzne bo dopasowywane były do innego typu futryn ale to już przy całokształcie drobnostka. Meble jak widzicie wróciły na swoje dawne miejsca - co więcej? Czas mieszkać. My zaczynamy już kolejny projekt, gdzie jesteśmy już na etapie wymiany instalacji elektrycznej także relacja już niedługo. Pozdrawiamy i jak zwykle czekamy na meile do Was.

Witajcie. Zrobiliśmy sobie prace wyjazdowe: piątek,sobota wybraliśmy się na odnawianie do Siemianowic Śląskich. To mieszkanie robiliśmy Klientowi jakieś 5 lat temu - nie było ono pokazywane szerzej ani na naszej stronie ani na blogu bo było ono robione przy okazji prac dla tego Klienta jakie Mu robiliśmy w Warszawie. Mieszkanie wtedy też zostało wyremontowane kompleksowo z wymianą instalacji włącznie. Teraz zostaliśmy poproszeni o odnowienie - prace wykonane ale po tym zleceniu jedno nas upewniło: brak jakichkolwiek pęknięć na ścianach czy sufitach - to pokazuje, że wtapianie siatki elewacyjnej w tynk gipsowy jako podkład pod gładź docelową ma sens i zabezpiecza przed powstawaniem pęknięć na długie lata. Precyzuje: na całych ścianach i sufitach nie na ich części. Już kilkukrotnie o tym pisaliśmy - żadne naklejane siatki na kawałku ściany, robienie rys i akrylowanie - to są półśrodki dające efekt na miesiąc może dwa. Tylko siatka dana na całości zabezpiecza powierzchnie przed pękaniem. My wracamy do warszawskich zajęć. Dzięki wielkie wszystkim za meile, pytania i sugestie. Pozdrawiamy. 

Początek remontu mieszkania na Mokotowie. 

Witamy Was serdecznie. Mamy teraz trochę spokojniejszy okres - ogarnęliśmy bardzo pilne remonty, które zawsze powodują nacisk terminowy na prace a taki jest okres wakacyjny, gdyż akurat w tym roku podobnie jak w latach poprzednich wykonywaliśmy remonty dla Klientów, którzy w tym czasie zaplanowali urlopy i po zakończonym urlopie chcieli przyjechać do wyremontowanego mieszkania, więc to nie tylko kwestia terminu i całej logistyki prac ale też kwestia honoru - daliśmy słowo i musi być zrobione bo inaczej co? Hotel? Wstyd jak diabli.

Ale się udało. Oba duże kompleksowe remonty tzw wakacyjne zakończone powodzeniem, jeszcze wpadamy czasem a to kinkiecik zamontować a to drzwi przyszły na zamówienie ale to już są detale przy całej rozległości tych remontów. Teraz na spokojnie robimy na Mokotowie remont mieszkania - jego początki Macie poniżej. Powiemy Wam, że to pierwsze mieszkanie od lat gdzie nie robimy łazienki - zostaje ta co jest obecnie nawiasem w bardzo fajnym stanie - robimy w niej tylko sufit. Generalnie nie robimy takich tematów bo jak Wiecie doskonale działamy kompleksowo ale tu zrobiliśmy wyjątek nie bez powodu - Właściciel jest naszym starym Klientem. Robiliśmy dla tego Klienta kilka mieszkań, więc tu sytuacja jest wyjątkowa. Nawiasem mówiąc zostaje też podłoga dlatego jak pewnie zauważycie jest przykryta płytami meblowymi - jest fajny parkiet - zrobimy cyklinę i lakier i będzie na dziesięciolecia. Powiemy Wam, że potrzebowaliśmy takiego spokojnego zlecenia - czekaliśmy na nie od zeszłego roku bo wtedy własnie Klient nas sobie zarezerwował, kolejne po tym mieszkaniu też zresztą będziemy wykonywać dla tego Klienta ale już na Ursynowie. Dużo do nas piszecie - mamy wrażenie, że coraz więcej za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Przysyłacie nam zdjęcia - nie zawsze możemy je dokładnie ocenić bo zdjęcie nie oddaje rzeczywistości ale i tak dziękujemy. Pytacie czy jeździmy na odbiory? Tak ale tylko tych mieszkań, które później wykańczamy - w innym przypadku po prostu nie mamy czasu a nie jeździmy zarobkowo bo powiemy Wam szczerze nie narzekamy jak widzicie na brak zajęć od lat.I powiemy Wam lepiej: nie zanosi się w najbliższych latach na brak tych zajęć.Także dziękujemy, że jesteście, że piszecie, że Macie coraz więcej odwagi by pytać i pisać, kontynuujcie a my zawsze Wam odpowiemy. Czasem trzeba poczekać na odpowiedź ale to też wynika z tego, że raz jesteśmy jak widzicie zawaleni robotą a mamy też swoje życie prywatne a dwa doradzamy w tej chwili na kilku remontach w różnych sprawach ( materiałowych, wykonawczych, przy przeróbkach itp ) i czasem zanim komuś z Was odpiszemy na pytanie minie trochę czasu ale odpiszemy zawsze. Pozdrawiamy.

FINAŁ NA WOLI.

Cześć, witajcie. To już koniec naszej przygody na warszawskiej Woli, zakończyliśmy z powodzeniem kolejny remont w wielkiej płycie. Co robiliśmy wiecie a jak ktoś nie jest w temacie to poniżej są pełne relacje. Teraz idziemy na Mokotów tak też kompleksowo w wielkiej płycie - już niedługo pierwsze relacje Wam podeślemy. Dzięki za wszystkie uwagi i zapytania - jak zwykle piszcie i pytajcie o remonty, materiały i wszelkie prace co i jak zrobić - na pewno podpowiemy. Do zobaczenia na Mokotowie a zdjęcia zrobionej Woli Macie w galerii. Pozdrawiamy.

POCZĄTEK REMONTU MIESZKANIA - WOLA

Witamy Was gorąco na świeżo rozpoczętym remoncie dwupokojowego mieszkania na warszawskiej Woli. Tak znowu Wola lubimy tą dzielnicę i lubimy tu pracować, to zresztą dzielnica, w której miałem przyjemność się urodzić i wychowywać jak również kształcić w zawodzie budowlańca co zawsze z dumą podkreślam. Na kolejny remont ruszamy na Mokotów, więc będzie od Woli trochę oddechu. Potem Żoliborz ale to potem. Teraz jest Wola. Rozpoczęcie jak zwykle od uprzątnięcia mieszkania i wymiany całej elektryki. Będziemy robić jak zwykle kompleksowo i na bieżąco Was informować o postępach. Ciekawostką będzie wykonanie nowej posadzki pod deskę bo tu jest strop masakrycznie krzywy ale o ty będzie oddzielny wpis już niedługo. Podziękowanie za meile i esemesy, piszcie nowe, pytajcie - zawsze doradzimy i odpowiemy. Jeśli chodzi o materiały czy firmy to nie opisujemy tego tu na blogu bo to nie ma sensu - dostajecie te informacje w odpowiedziach od nas na Wasze zapytania a jest ich mnóstwo za co dziękujemy i zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy.

Cześć, witajcie. Jak zapowiadaliśmy na Insta i Google prezentujemy wykonanie w mieszkaniu z wielkiej płyty nowej posadzki pod deskę podłogową. Po zerwaniu starej podłogi posadzką na stropie okazała się płyta pilśniowa położona na piasku i zalana czymś w rodzaju gipsu - ciężko to nawet opisać co to był za cud dawnej epoki no w każdym razie wszystko do kontenera - czyszczenie do gołego betonu i co? I szok - tak krzywego stropu to powiem Wam nie widzieliśmy dawno a trochę już w życiu widzieliśmy. Względem poziomu 0, który sobie ustaliliśmy na korytarzu wejściowym to na środku pokoju 5,5 cm w dół. Pięknie. Ktoś powie lać beton i już. Hmm no tak ale ten beton trzeba wnieść do mieszkania, wymieszać, obsadzić rurki do ściągania bo to nie miksokret i co? I musi schnąć. 6 cm betonu - lekko 1,5 tygodnia schnięcia. Pamiętajmy też gdzie robimy - to nie nowy, pusty blok. No więc podjęliśmy decyzje i wybór padł na płytę podłogową Fermacell. Znaleźliśmy idealnie nam pasującą wymiarami do windy - windy w wielkiej płycie do ogromnych nie należą - i działamy. Na fotach prezentujemy Wam efekty - daliśmy je 4 mm niżej niż nasze 0 bo wylaliśmy na nie samopoziom, oczywiście po przygotowaniu, odkurzeniu, gruntowaniu. Powiem Wam, że wyszła bajka - bez męki, dźwigania dziesiątek worów z betonem itp. Pozdrawiamy.

NOWA POSADZKA W WIELKIEJ PŁYCIE

KONIEC REMONTU MIESZKANIA NA WOLI

Witamy wszystkich, pozdrawiamy. Jak zwykle na wstępie gorące podziękowania za wszystkie meile i esemesy - zaczynacie nas pytać o różne zagadnienia remontowe esemesowo - to cieszy nas bardzo - zawsze odpowiadamy i doradzamy z chęcią także śmiało piszcie.

Na naszym remoncie na Woli końcówka. W zasadzie to już zeszliśmy z mieszkania bo już zaczęliśmy kolejne również na Woli i również wielka płyta ale o tym będzie za tydzień. Tu czekamy na montaż kuchni oraz na dostawę drzwi wewnętrznych i kabiny do łazienki. Nie ma też oświetlenia ale na razie Klient chce żebyśmy zostawili Mu nasze żarówki bo chce na spokojnie się ogarnąć i kupić coś konkretnego w późniejszym czasie co oczywiście rozumiemy - remont był kapitalny, więc i wydatki były spore. Zakres znacie z poprzednich postów i w ogóle z naszych relacji wcześniejszych Wiecie, że robimy tylko kompleksowo łącznie z instalacjami, posadzkami itp. Tak było i tym razem, doszło wyrównywanie ścian płytą - nie wszędzie ale praktycznie na 80% ścian. Oczywiście na całym mieszkaniu wtopiona siatka elewacyjna ale to u nas przy tych mieszkaniach norma. Dużym sukcesem jest odpływ liniowy w łazience zrobiony oryginalnie bez jakiś podmurowywań ale dlaczego nam się to tak udało zrobić Macie opisane w relacjach wcześniejszych. Uprzedzam pytania bo to często w meilach powraca: tak był lany samopoziom na całym mieszkaniu po wcześniejszym przygotowaniu podłoża i frezowaniu części posadzki. W mieszkaniu był spory uskok pomiędzy lewą a prawą stroną mieszkania patrząc od wejścia i tu po działaliśmy trochę frezarką do betonu.

Jak Macie pytania co, gdzie i z czego zostało wykonane to piszcie ogólnie albo nawiązując do konkretnego mieszkania - mieszkania są opisane w podstronie "realizacje" albo tu w podstronie "aktualności". Wielu z Was pisze o problemach z ekipami na remontach, odpowiemy w ten sposób: każdy problem ma dwa oblicza, oblicze Klienta i oblicze wykonawcy. Na Wasze zapytania meilowe o ekipy remontowe chętnie Wam odpowiemy na meila, natomiast tu jest blog o remontach nie o ekipach i tu nie będziemy takich spraw komentować.

Jak już wspomnieliśmy ruszył kolejny remont. Za tydzień pierwsza relacja z nowych działań, tu wrócimy jak przyjedzie reszta zamówionych elementów i wtedy mieszkanie trafi do podstrony "realizacje". Pozdrawiamy wszystkich, po raz kolejny zachęcamy do pisania do nas jak Macie jakieś pytania czy wątpliwości. Do usłyszenia za tydzień.

 

REMONT MIESZKANIA NA WOLI CD

Witamy i pozdrawiamy wszystkich piszących do nas - coraz większa grupa się robi co nas cieszy bo to oznacza, że rośnie świadomość remontowa ludzi i odwaga, że jednak jak Macie jakiś kłopot czy niepewność to piszecie bez kompleksów - to cieszy. Ponownie zaznaczamy bo o to pytacie często: nie, nie będziemy wchodzić z dyskusją na portale społecznościowe bo naszym zdaniem, które wielokrotnie Wam przedstawialiśmy nie widzimy w tym sensu. To samo na fora remontowe czy tzw grupy. Mamy na nie podgląd z racji profesji jaką się zajmujemy i to co czytamy wprawia nas w osłupienie - nagromadzenie głupoty jaka tam jest prezentowana jest zastraszające dlatego w to nie wchodzimy. Jak ktoś z Was potrzebuje porady ( a jest Was coraz więcej jak już wspomniałem ) to jest do nas meil albo kontakt przez formularz. Zawsze dostajecie od nas wyczerpujące porady i odpowiedzi i za te odpowiedzi odpowiadamy my i my się pod nimi podpisujemy. Na forach czy portalach wiadomo jak to wygląda - zatrzęsienie anonimów i lewych kont i tez dlatego takie porady czy komentarze a nie inne.

Tyle w kwestii odpowiedzi w tej sprawie - nie będziemy do tego więcej wracać bo szkoda nam czasu.

Co do remontu - praca jak zwykle wre. Ostatnio kładzione duże formaty w kuchni - i to o co też nas pytacie: przygotowanie powierzchni pod duży format. Duży format ceramiczny jest wymagający - przy płytkach 120x60 przykładowo tak jak poniżej na fotach nie przejdzie żadne podrównywanie sobie klejem. Tu baza czyli posadzka musi być w normie równa czyli odchyłka nie większa niż 2mm na mb. Wtedy ma to sens i po robocie wygląd - klej też wciąga - nawet specjalny do dużych formatów - tu nie ma filozofii tylko fizyka działa i ciężar samych płytek.Także jeśli mieszkanie jest stare ( chodź na nowych też się coraz częściej zdarza, że samopoziom jest konieczny bo wiadomo jak się teraz buduje - tynki spadają to dlaczego posadzki mają być równe? ) Także rwanie starej okładziny do betonu, dobrej klasy grunt, doba przerwy (grunty szybkoschnące to marketingowa ściema ) i lejemy samopoziom, zależnie od grubości od 2 do 4 dni przerwy, znowu grunt, doba przerwy i kładziemy. Grubość grzebienia? My tu akurat dawaliśmy 8mm i nie staramy się dawać grubiej - płytka i tak siada około 3 mm przy tym formacie. 4 - 5 mm kleju pod takim formatem wystarcza. Jak chcecie znać konkretne firmy, na produktach których pracujemy i które polecamy ( polecamy bo na nich robimy od lat a nie polecamy bo nam ktoś za to płaci ) to zawsze w meilach to dostaniecie z opisem dlaczego ten produkt a nie inny i dlaczego nie ten. Pozdrawiamy. 

REMONT MIESZKANIA NA WOLI CD

I witamy Was ponownie. Cały czas na remoncie w wielkiej płycie na Warszawskiej Woli. Postanowiliśmy podzielić się z Wami radosną nowiną: będzie typowy odpływ liniowy w łazience - dlaczego taka radość? A no zastanówcie się w ilu mieszkaniach w wielkiej płycie ( nie w nowych deweloperskich ) spotkaliście się z odpływem liniowym wykonanym tak jak on powinien być osadzony. Czyli nie na jakiś podmurówkach czy wylewanych podestach a wtopiony w posadzkę tak jak to się  robi w nowych. Tak tu się udało - cieszymy się bardzo - całą przeróbkę Macie na zdjęciach. Wymieniliśmy całą rurę aż do trójnika kanalizacji żeliwnej, który jest u sąsiadki pod nami. Na szczęście nie było daleko do trójnika - weszła ręka do łokcia - więc spokojnie mogliśmy wszystko wkleić i zaizolować. Tu ogromne podziękowania dla Pani Sąsiadki ( kwiaty i dobra kawa już wręczone ) że życzliwie podeszła do naszych zadań.

Dziękujemy za ogrom meili, który do nas wysłaliście - odpowiadamy na wszystkie - doradzamy gdzie możemy także piszcie, komentujcie i pytajcie. Robicie remont sami - macie pytania - piszcie, pomożemy, doradzimy, naprawdę nie mamy z tym problemu - jesteśmy tak zawaleni pracami remontowymi, że chętnie się naszą wiedzą z Wami podzielimy. Pozdrawiamy.

 

POCZĄTEK REMONTU MIESZKANIA NA WOLI 

 

Witamy wszystkich serdecznie. Ruszyliśmy z kolejnym projektem tym razem na własnym podwórku na Woli. Mieszkanie w wielkiej płycie jak to u nas w kompleksie. Tutaj będzie bardzo duży zakres gdyż Klient ma konkretne oczekiwania co do wykonania mieszkania - ma być na dzisiejsze czasy. Czyli wszystko prostujemy, trochę wyburzymy, otwory drzwiowe wszystkie do przerobienia pod dzisiejsze futryny. Kompletna elektryka, hydraulika, przerobienie instalacji gazowej i centralnego ogrzewania. Mamy do ogarnięcia 7 pomieszczeń ( 3 pokoje, kuchnia, łazienka, wc, korytarz ) więc jest co robić. Na razie lokal został oczyszczony i została wymieniona instalacja elektryczna zgodnie z oczekiwaniami Klienta łącznie z przeniesieniem licznika na drugą ścianę. Także działamy - będziemy dawali znać o postępach. Podziękowania za wszystkie meile z pytaniami, sugestiami i opiniami. Pozdrawiamy i odwiedzajcie nas.

FINAŁ REMONTU MIESZKANIA NA BEMOWIE

 

Witamy po dłuższej nieobecności związanej oczywiście z nawałem obowiązków remontowych dla różnych naszych stałych Klientów. Przepraszamy wszystkich, że nasze wpisy nie są regularne na co zwracacie nam uwagę ale mamy prośbę o wyrozumiałość - zajmujemy się osobiście pracami remontowymi, więc czasem brakuje czasu na pisanie ale jednak staramy się na bieżąco opisywać nasze działania w branży. 

Kolejny remont w " wielkiej płycie za nami " remont z przygodami bo w tych mieszkaniach zawsze jakieś niespodzianki się ujawnią. Ale przetrwaliśmy, daliśmy radę po raz kolejny bo pamiętajcie, że takie remonty to nie nowa deweloperka - tu się trzeba bardziej wysilić i na kombinować. Zakres prac jak to u nas - kompleksowy z wymianą elektryki włącznie. Robota zakończona - przekazujemy mieszkanie meblarzom a my lecimy dalej. Kolejny remont w " wielkiej płycie" już rozpoczęty. Relacje wkrótce. Zapraszamy, pozdrawiamy i dziękujemy za wszystkie meile.

Po 1,5 tygodnia witamy się z Wami ponownie. Jesteśmy na finiszu prac w mieszkaniu na Bemowie. Wszystko nabiera już normalnego wyglądu jak chociażby prezentowana na zdjęciach łazienka. Na początku tak uroczo nie wyglądała ale trochę zabiegów odmładzających i proszę jakie nowoczesne i funkcjonalne pomieszczenie powstało. Bądźcie cierpliwi już za tydzień z małym ogonkiem zaprezentujemy końcową wersję całego mieszkania - w kolorach będzie tym razem w pokojach. Trochę nas zatrzymuje sprawa drzwi zewnętrznych - uwierzycie kończymy remont całego mieszkania a drzwi zewnętrznych dalej nie ma. Zamawiane były w firmie ........ na początku remontu: 5 tyg temu. Miały być za 4 tyg. Mówimy Wam coraz gorzej się dzieje na rynku z artykułami zamówieniowymi. No nic kończymy bo już jak zwykle kolejny projekt czeka też w wielkiej płycie kompleksowo będziemy działać. Jak zwykle dzięki za meile. Do zobaczenia. Pozdrawiamy.

PRAWIE FINAŁ BEMOWA

Witamy wszystkich po tygodniu od ostatniego wpisu. Pojawiło się - zresztą już kiedyś się to przewijało w Waszych pytaniach do nas, za które oczywiście serdecznie dziękujemy, i nie ukrywamy zadowolenia bo ich ilość wzrasta co cieszy, sprawa klejenia płyt na ściany w wielkiej płycie. Co, jak, dlaczego, czy to ma sens, ile to zabiera powierzchni itp?

Postanowiliśmy zmierzyć się z tematem i go Wam przybliżyć na szerszym forum bo oczywiście na każdy meil odpisujemy w miarę możliwości czasowych ale na każdy wyjątków nie ma. Do tematu: klejenie płyt czyli tzw suchy tynk się stosuje od lat. Na wielkiej płycie i starych kamienicach czy budynkach takie prostowanie ścian czy równanie glifów to norma. Pytanie o technikę bo ona jest ważna. Do razu mówimy, że nie będziemy wymieniać tu żadnych firm tylko opiszemy sam proces gwarantujący Wam efekt. Po pierwsze przygotowanie ścian: nie zawsze trzeba skuwać stary tynk, to trzeba dobrze ocenić i należy pamiętać że i tak idzie warstwa podkładowa. Po drugie dajemy warstwę kontaktową - są specjalne preparaty (nie grunty), kolejny krok to właśnie wspomniana warstwa podkładowa: siatka elewacyjna wtapiana w gips na całości ścian. Po wyschnięciu następuje gruntowanie gruntem akrylowym i kleimy płyty. Nie żałujemy placów, dajemy dosłownie placek przy placku, żadne przysłowiowe 5 placków i na ścianę. Po przyklejeniu płyty klej, który się rozejdzie pod płytą ma nam pokryć większość powierzchni płyty. Kolejny krok to gruntowanie płyt gruntem akrylowym i po wyschnięciu wklejamy taśmy na łącznia. Żadne siatki, papiery, fiseliny i inne tego typu przeżytki z dawnych lat. Oryginalna taśma do płyt na łączenia jest gwarantem jakości. Ostatni etap przed gładzią to wtapianie siatki elewacyjnej w gips z odpowiednim 10-15cm zakładem. Nie ma tu żadnych kompromisów - siatka wklejona na całej powierzchni płyt. Na tak zrobioną ścianę dajemy dwa razy masę, szlif i grunt na biało i jest pięknie. Ile to zabiera? Na obecnej robocie zabrało w salonie 2,5 cm po każdej stronie. dużo? Nie bardzo biorąc pod uwagę krzywizny na wielkie płycie i typowy mokry tynk gipsowy, który ma do 1,5 cm na deweloperce ale za to jakie mamy ściany pod końcowe prace już pomijam jak zdrowe - my akurat nie pracujemy na gipsach syntetycznych. Jak elegancko będzie przy cokołach. Opisywany salon Macie na zdjęciach, daliśmy płyty 2 metrowe bo wiadomo jakie są na tych blokach windy. Kończąc: tak wykonane klejenie daje Wam gwarancje braku pęknięć i tego, że nic złego przez lata się z tymi płytami nie stanie. Piszcie, pytajcie, odezwiemy się za tydzień. Pozdrawiamy.

REMONT MIESZKANIA NA BEMOWIE CD.

Witamy Was to już koniec naszej przygody z projektem na Jana Kazimierza. Zostały detalontka ale to już i tak będziemy tam jeszcze zaglądać w trakcie prac meblarskich. Na dzień dzisiejszy robota zakończona sukcesem - trwała swoje ale takie projekty muszą trwać. Generalnie wszyscy zadowoleni, najważniejsze że zadowolony Klient - teraz apartament przejmują stolarze - pytacie nas często w meilach czemu nie meblujemy? - z prostego powodu: braku czasu. Jesteśmy zajęci pracami typowo wykończeniowymi chodź nie ukrywamy kilka mieszkań w swojej karierze umeblowaliśmy ale to było kiedyś. 

Nie będę się Wam rozpisywał co tu robiliśmy bo relacje Macie w postach poniżej - dziękujemy, że jesteście, że do nas piszecie i pytacie o różne sprawy remontowe bo kto pyta mniej wydaje. 

My jak wiecie ruszyliśmy już z kolejnym remontem, więc piszcie, pytajcie my działamy.

Pozdrawiamy.

KONIEC PRAC W APARTAMENCIE NA WOLI

REMONT MIESZKANIA W WIELKIEJ PŁYCIE - WOLFKEGO

 

Witamy serdecznie. Zapowiadany wcześniej remont w wielkiej płycie na Bemowie rozpoczęty. Mamy szczęście do tej ulicy zresztą lubimy na niej robić, jakiś sentyment się nam wkradł po latach a to już piąte mieszkanie na tej ulicy w ostatnich 4 latach. Tak, wiem bo pytacie w meilach - podsumowanie remontu na Jana Kazimierza będzie, będzie filmik na zasadzie spaceru po apartamencie ale musicie jeszcze chwilę wykazać się cierpliwością bo niestety pewne elementy, które były na zamówienie jeszcze nie dotarły. Nawiasem mówiąc przy tym dużym i robionym na wysokim poziomie i materiałowym i wykonawczym projekcie okazało się, że pojawiają się określone problemy jak się chce przy wykończeniu wyjść poza określony na rynku standard. Taki drobny przykład: osprzęt elektryczny został zamówiony z tzw górnej półki mniejsza o firmę bo tu nie o reklamę chodzi ale co się okazało: część ramek przyszła z uszkodzoną powłoką. Ramki są aluminiowe i lakierowane na połysk i część ma ewidentne uszkodzenia powłoki widoczne pod światło. Powiem szczerze, że przy tej kasie wydanej na osprzęt jak to producent twierdzi "premium" no to lipa trochę. I tak tego typu szczegóły powodują takie przedłużanie prac ale już w połowie tygodnia powinno wszystko być zakończone i wtedy damy Wam pełny obraz naszych dokonań. 

Póki co rozpoczęliśmy remont kompleksowy w tzw. wielkiej płycie na warszawskim Bemowie. Mieszkanko na dzień dzisiejszy opróżnione, co miało być usunięte zostało usunięte, wymieniliśmy instalacje elektryczną wraz z WLZ-tem i zaczynamy prace wykończeniowe. Dopasujemy otwory drzwiowe bo do salonu będą drzwi przesuwne, do kuchni będzie tylko wejście - poszerzymy je i podniesiemy żeby ułatwić wejście i dać więcej światła. Po resztę zaglądajcie - będziemy relacjonować postępy. W sypialni zrobiliśmy nasz standard czyli kinkiety z wzajemnym przełączaniem plus schodowy do światła sufitowego żeby gasić i zapalać z pozycji łóżka i gniazda 230V.                  Do zobaczenia. Pozdrawiamy.

I witamy Was ponownie. Dziś dopięliśmy sypialnie do końca ( obiecaliśmy to też naszym fanom na Instagramie ) - nie powiemy, że już bo projekty na takim poziomie potrzebują czasu chociażby ze względu na elementy, które były na zamówienie. Ale jest gotowa do wstawiania mebli. Obrazy poniżej prezentują drogę od wykonania instalacji elektrycznej dostosowanej do oczekiwań Klienta i przyszłych mebli do końcowego efektu. Efekt płyt z betonu architektonicznego przeszedł nasze oczekiwania a detale osprzętu elektrycznego oraz dobrane oświetlenie dopełniają efektu.Trochę o detalach: osprzęt elektryczny: Simon 54 Premium Antracyt ramka oczywiście aluminium. Lampa i kinkiety: Nowodvorski. Farba: Tikkurilla Optiva 3 Ceramic. Podłoga: deska podłogowa lita klejona do posadzki. Listwy: lakierowany, biały MDF wysokość 100 mm, grubość 15mm.

Zaglądajcie do nas - w przyszłym tygodniu zaprezentujemy cały gotowy apartament. Pozdrawiamy.

SYPIALNIA EFEKT FINALNY

Wracając trochę do poprzednich wpisów opisujących konieczność dokładnego wykonywania wszelkich podejść hydraulicznych czy elektrycznych to poniższe zdjęcia doskonale pokazują jak już na etapie wykonywania instalacji i podejść należy wziąć pod uwagę końcowy wygląd pomieszczenia a w szczególność wszelkich detali. Nie ma nic tak istotnego w przypadku takich pomieszczeń jak łazienka czy wc jak tzw. detaling - symetryczność umiejscowienia detali nadaje charakter pomieszczeniu.

Jak widzimy montaż zwykłej ościeżnicy obejmującej jest o niebo mniej skomplikowany od przykładu poniżej. Tutaj my akurat wykorzystujemy profesjonalnie zestawy do montażu takich futryn, które pozwalają na idealne ustawienie wymiarów i kątów prostych na futrynie a już w samym otworze do swobodnego ustawienia pionu i poziomu ościeżnicy. Jak ktoś to wykonuje sam to może użyć czegokolwiek do wyparcia i typowych z marketu klinów do zblokowania futryny w otworze. Jak nie było takich zestawów to sami to kiedyś tak robiliśmy - teraz jest wypas. Pozdro.

MONTAŻ ZWYKŁEJ OŚCIEŻNICY

Witamy. Mamy luty, pomału zbliża się koniec remontu na Jana Kazimierza - jeszcze trochę to po trwa bo to spory apartament i duży zakres prac ale damy rade do połowy lutego. Musimy bo zaraz ruszamy z "wielką płytą" - tak wracamy można by rzec do korzeni - "wielka płyta" na Bemowie w kompleksowym remoncie także zaglądajcie bo będzie się działo. Póki co podłączyliśmy sufit ledowy w salonie żeby popatrzeć na ściany przy pełnym oświetleniu - wiadomo oświetlenie kątowe pokaże wszystko, więc trzeba się przyjrzeć czy gładź jest ok. Oczywiście ledy są sterowane pilotem, każdy bok jest oddzielnie sterowaną strefą, to samo środek. Pełna regulacja natężenia światła, kolorów, tworzenie własnych barw, pamięć barw i kolejności kolorów i wiele innych ustawień z mryganiem w takt słuchanej muzyki włącznie. Pozdrawiamy i zapraszamy.

Witamy. W związku z pytaniami o tą ścianę betonową jak wyszła i w ogóle co z nią, prezentujemy jak wygląda. Chcieliśmy zaczekać i pokazać całość pokoju z podłogą, listwami itp ale ok pokazujemy a później zmienimy zdjęcie jak już będzie pokój gotowy - przypominam, że robimy całe mieszkanie nie tylko ten pokój, więc prosimy o cierpliwość i odwiedzanie nas co jakiś czas.

Pytacie nas Państwo w meilach o możliwości doboru kolorów fug i farb na remoncie - to u nas żaden problem. Dysponujemy próbnikami fug jak i profesjonalnymi próbnikami kolorów zarówno typu RAL jak i NCS. Nie ma z tymi sprawami u nas żadnego problemu. Przykład próbników prezentujemy poniżej. Pozdrawiamy i zapraszamy.

Witamy Państwa serdecznie w zakładce " aktualności" i zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami. Opisujemy zagadnienia ze świata remontów mieszkań w celu przybliżenia Państwu charakteru naszej pracy i codziennych czynności jakie są wykonywane przy określonych pracach remontowych. Wszystkie opisywane prace i zdjęcia pochodzą z osobiście przez nas wykonywanych prac wykończeniowych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

 

Korzystając ze sprzętu laserowego jest się w stanie bardzo dokładnie niemal idealnie dopasować poszczególne elementy wyposażenia końcowego np. do ceramiki. Gdy jakiś osprzęt ma być wedle życzenia Klienta na konkretnej wysokości lub dopasowany do konkretnego miejsca np na fudze lub dokładnie na osi płytki jak np prezentowany na 3 zdjęciu zestaw gniazd przy przyszłej umywalce. Tego typu wyposażenie jak własnie gniazda czy wyjścia zasileń do prysznica czy deszczownic zawsze ustawiamy do glazury nigdy odwrotnie, to daje możliwość dokładnego ich ustawienia do określonej płytki.  

Obiecaliśmy, że pokażemy jak wygląda taki montaż, więc prezentujemy całą sprawę. To nie jest jakiś mocno skomplikowany temat ale uwaga wymagający dokładności i czasu. To nie jest praca podobna do montażu zwykłej futryny obejmującej i trzeba zrobić przed robotą pewne założenia i przyjąć określone wymiary bo później po obrobieniu nie ma odwrotu. Zwykłą futrynę to piankę wytniemy i zrobimy poprawkę jak coś będzie nie tak - tu tego myku już nie ma. Tu akurat montowaliśmy futryny Asilo i jest w necie sporo filmów o ich montowaniu. Uprzedzamy jednak, że jak to w necie i na forach: net sobie a życie sobie. Jak ktoś nie ma wprawy polecamy zlecić to ekipie mającej w tym temacie doświadczenie. Nie mówimy akurat konkretnie o nas bo my fakt je mamy duże ale i roboty mamy sporo. Niedługo pokażemy ścianę betonową w sypialni. Do zobaczenia. Pozdrawiamy

Witamy ponownie. Już na końcówce prac na Tarchominie rozpoczęliśmy działania na nowym projekcie - wiadomo czas goni nie ma na co czekać. Tym razem na tapecie mamy spory trzy pokojowy - wysoki ( 3,3 m ) apartament na Jana Kazimierza. Początki oczywiście typowe - projekt elektryczny z tyloma zmianami, że elektryka powstała na nowo plus od razu instalacja do klimy za jednym kuciem. Będzie ogólnie sporo pracy: będą belki świetlne ( jedna już powstała w salonie ) będą drzwi z ukrytymi w ścianie futrynami ( opiszemy w następnych postach prace nad nimi ) będzie sporo ceramiki ( wc, łazienka, korytarz, kuchnia ) do tego oczywiście liniówka w łazience, Geberity, mieszacz podtynkowy, blaty granitowe w wc i łazience, ściana z prefabrykatów betonowych ( też ją pokażemy), w sypialni oczywiście elektryka,kinkiety z wzajemnym przełączaniem i dopasowanie wszystkiego docelowo do szerokości łóżka i wysokości szafek nocnych, wszędzie oczywiście gładzie, na posadzkach w pokojach i salonie deska klejona i mnóstwo przeróbek jak to przy takich projektach bywa. Do połowy lutego działamy i będziemy dawali znać co i jak idzie. Pozdrawiamy.

STYCZEŃ 2019 RUSZA KOLEJNY PROJEKT - REMONT MIESZKANIA NA JANA KAZIMIERZA

I mamy finał prac. Oddajemy mieszkanie meblarzom - my swoje zrobiliśmy. Na zdjęciach widać jak zaczynaliśmy. Nie będziemy się rozpisywać o zadaniach jakie na tym projekcie wykonywaliśmy bo o tym było we wcześniejszych wpisach. Generalnie wyszło super - Klient zadowolony a to dla nas najważniejsze. Termin też dotrzymany co było o tyle istotne, że Klient wynajmował poprzednie mieszkanie i wypowiedział wynajem z dniem deklarowanej przez nas daty zakończenia prac. Ze spraw wykończeniowych proszę zwrócić uwagę na połączenie w salonie ceramiki z panelami - to samo połączenie jest między sypialnią a korytarzem. Łączenie bez żadnych listew - listwy zawsze psują efekt wykończenia. Szczelina 1mm i wypełnienie silikonem w kolorze ceramiki lub korkiem w przypadku parkietu i jest bajka. Uprzedzamy wątpliwości i od razu piszemy, że panele przy łączeniu są tak montowane, że się nie uginają tak jak na reszcie podłogi, która jest pływająca. Na uwagę też zasługują drzwi do pokoju dziecka. Są bez zamka. Dziecko nie ma możliwości zamknięcia drzwi od środka - jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa uważamy to za idealne rozwiązanie. Cóż dziękujemy Klientowi za zaufanie do nas i za współpracę i lecimy dalej bo kolejna robota już zaczęta. Relacje z niej wkrótce. Pozdrawiamy. 

 

STYCZEŃ 2019

KONIEC PRAC W APARTAMENCIE NA TARCHOMINIE

święta mp-bud

To już kolejne wspólne Święta ekipy MP-BUD. Chcieliśmy złożyć życzenia wszystkim naszym obecnym i przyszłym Klientom: zdrowia, spokoju i uśmiechu oraz spędzenia tego wyjątkowego czasu w gronie rodzinnym. Niech ten świąteczny czas pozwoli zarówno nam jak i wszystkim ludziom naładować akumulatory na kolejne nadchodzące wyzwania.

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2018.

   

 

święta mp-bud

Prace w apartamencie trwają na całego. Jesteśmy po postawieniu ścian nowego pokoju dla dziecka, który powstał na miejsce kuchni. Wszystkie instalacje do kuchni też już wykonane według oczekiwań Klienta. Postawiliśmy ściany z G/K płyta zielona wzmocniona 18mm osb. Obróbka taśmą Strait-flex i kolejna warstwa gipsu z wtopioną siatką elewacyjną - nie żałowaliśmy roboty ale pęknięć nie będzie. Gładź wykonana oczywiście przed gładzią trzeba było skuć trochę tynku z sufitu bo po wyburzeniu różnica sufitów była spora. Gładź oczywiście trzy warstwy plus nowe kanty na rogach i w glifach. Łazienka też idzie do przodu. Ceramika na ścianach leży, na podłodze rusza od jutra. Później montaże i łazienka będzie gotowa. Dziękujemy za zainteresowanie naszymi działaniami i zapraszamy będziemy się częściej odzywać co tam u nas nowego. Pozdrawiamy.

REMONT MIESZKANIA NA TARCHOMINIE CD. ZIMA 2018/2019 

W związku ze sporym zainteresowaniem opisywanymi przez nas remontami i prośbami o więcej informacji o poszczególnych etapach postanowiliśmy częściej przedstawiać nasze działania. Zapraszamy do odwiedzania naszych aktualności oraz zadawania meilowo pytań czy przedstawiania wątpliwości bo wiemy, że często sami realizujecie swoje remonty - piszcie, w miarę możliwości czasowych odpowiemy.

REMONTY KOMPLEKSOWE

Czekaliśmy na ten remont. Nie ukrywamy, że cieszą nas takie wyzwania bo to one najbardziej pokazują sens kompleksowego remontowania i to właśnie tego typu prace najbardziej uwidoczniają ogrom pracy jaką trzeba włożyć by stare pomieszczenia nabrały nowoczesnego blasku. To był kawał dobrego remontu od totalnej demolki starych mebli, dawnej boazerii, starego parkietu i ceramiki po skrobanie ścian z farby klejowej - tak jeszcze stara klejówa jak za głębokiej komuny. Poza tym parkiet na subicie, więc niezbędne frezowanie posadzek. Ale od początku. Oczywiście elektryka łącznie z WLZ-em, hydraulika i przeróbka gazu. Wymiana drzwi zewnętrznych przed obróbką ścian oraz wymiana grzejników. Po elektryce łatanie bruzd i oczywiście podkład zbrojony na całości ścian i sufitów. Pamiętajmy żeby efekt zbrojenia był pełny robimy go na całej powierzchni ściany bądź sufitu stosując odpowiednie etapy prac po sobie. Wklejanie jakiegoś paseczka siateczki czy rowek i wpuszczanie akrylu to komedia nie fachowa robota. W łazience i wc po skuciu starych okładzin oczywiście nowe tynki gipsowe - żadnego klejenia płyt pod glazurę, tylko markowy grunt i tynk na listwach. Mamy piony i kąty i działamy z nową ceramiką. W pokojach deska gotowa oczywiście klejona do posadzki. Jak tylko możemy unikamy podłóg pływających - nie zawsze się da bo wiadomo koszty ale klejona decha to klejona decha - na wieki. I dotarliśmy: malowanko, montaż osprzętu, montaż kuchni, drzwi wewnętrzne, listwy, karnisze i gotowe. To było dobrze spędzone prawie 3 miesiące na ponad 70 m2 ale cóż było minęło i idziemy dalej uszczęśliwiać kolejnych Klientów. Pozdrawiamy I zapraszamy do rezerwacji terminu.

SIERPIEŃ 2015 KOMPLEKSOWY REMONT MIESZKANIA NA BEMOWIE " WIELKA PŁYTA "

Witamy. Zadanie to kompleksowy remont mieszkania w tzw " wielkiej płycie " na warszawskim Targówku. Jak zwykle w takich przypadkach rozpoczęliśmy od opróżnienia, zdemontowania i zerwania wszystkiego co było zbędne. Potem wymiana instalacji elektrycznej oczywiście łącznie z WLZ-em i hydraulicznej z dopasowaniem pod potrzeby Klienta. Podkład zbrojony siatką elewacyjną pod gładź to przy takich pracach standard, potem gładzie. Wylewki samopoziomujące na posadzkach - wyrównanie poziomu w całym mieszkaniu i kładziemy okładziny. W łazience po skuciu starej ceramiki położyliśmy nowe tynki gipsowe pod nową ceramikę - nigdy nie kleimy płyt gipsowych pod ceramikę w łazienkach tego typu - klejenie płyt pod ceramikę to lipa. Cały remont zajął 2 miesiące. Miłego oglądania i zapraszamy.

MARZEC 2016 KOMPLEKSOWY REMONT MIESZKANIA NA TARGÓWKU. " WIELKA PŁYTA "

Mamy początek lata 2017 i rozpoczynamy kompleksowy remont kawalerki na warszawskiej Woli. Rzadko realizujemy takie małe projekty bo jesteśmy bardzo zajęci przy dużych realizacjach ale tu działamy fakt, że to też jakaś odmiana po dużych mieszkaniach. Na początku oczywiście czyszczenie, wyburzanie, wymiana instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Przeróbki instalacji gazowej i ruszamy z wykończeniem. Generalnie miesiąc i będzie gotowe co zaprezentujemy oczywiście w zakładce " REALIZACJE ". Zapraszamy serdecznie i wracamy do pracy bo kolejny Klient już czeka.

CZERWIEC 2017 KOMPLEKSOWY REMONT MIESZKANIA NA WOLI

Początek 2018 roku zastał nas na kompleksowym remoncie mieszkania w starej aczkolwiek na zewnątrz wyremontowanej kamienicy na warszawskim Mokotowie. Remont rozpoczęliśmy od czyszczenia mieszkania ze staroci, zrywania podłóg, usuwania futryn, wyburzenia ścian ( będzie powiększany korytarz i łazienka ). Oczywiście całkowita wymiana instalacji elektrycznej i dopasowanie jej do oczekiwań Klientki, to samo instalacja hydrauliczna. Prostowanie części ścian, murowanie nowych ścian dla nowej łazienki i generalne obróbki gipsiarskie. Przy tego typu mieszkaniach zawsze przy tak pociętych starych tynkach stosujemy podkład zbrojony pod docelową gładź gipsową. Podkład to wtapiana siatka elewacyjna w tynk maszynowy na całej powierzchni ścian i sufitów. Później czekają nas wylewki, wyrównanie poziomu posadzek na całej powierzchni mieszkania, przed wylewkami a po zdjęciu starego parkietu okazało się, że stary parkiet był kładziony na subbit - także niezbędne będzie frezowanie posadzek. Materiał ten jest bardzo niebezpieczny i szkodliwy dlatego wykonamy tą część prac z użyciem raz profesjonalnego sprzętu do frezowania a dwa odpowiedniego stroju i masek. Na wiosnę mieszkanie będzie gotowe, zdjęcia oczywiście będą w zakładce "REALIZACJE". Zapraszamy.

POCZĄTEK 2018

KWIECIEŃ 2018

 

Mimo realizacji sporej ilości projektów remontowych zawsze wygospodarujemy trochę czasu na szkolenia. Podnoszenie kwalifikacji i poznawanie nowych technik oraz materiałów wykończeniowych pozwala spokojnie realizować każdego typu remonty.

REMONTY KOMPLEKSOWE

Zimę przełomu 2018/2019 rozpoczynamy nowym projektem a mianowicie kompleksowym remontem apartamentu na warszawskim Tarchominie. Projekt dosyć sporych rozmiarów od wyburzeń, całościowej przeróbki instalacji elektrycznej ( dopasowaniem do potrzeb Klienta, w związku z tym, ze nowy projekt elektryczny przewidywał pozostawienie tylko 5 deweloperskich punktów, instalację wykonaliśmy na nowo  ) jak również prawie całkowitym przerobieniem instalacji hydraulicznej w związku z przenoszeniem kuchni na korytarz a w miejscu kuchni powstanie nowy pokój dla dziecka. W łazience totalna demolka, deweloper na etapie budowy nie wykonał w ogóle podejść kanalizacyjnych - zrobił tylko główne wypusty z szachtów, więc trzeba to zrobić za niego. Poza tym jak to w przy takich projektach standardowo mieszacz, deszczownica, wnęki na kosmetyki, odpływ liniowy. W tym apartamencie będzie spory bo 90 cm aż na 160 cm. Oczywiście wszędzie gładzie standardowo u nas trzy warstwy, podłoga w desce i malowanko oraz montaże końcowe drzwi, osprzęt elektryczny, oświetlenie, osprzęt łazienkowy itp. A, będą zabudowy karniszy - takie życzenie Klienta - spełniamy z przyjemnością. Prace ruszyły pełną mocą, część już prezentujemy Państwu obok w galerii a efekt końcowy oczywiście w połowie stycznia 2019 r. zobaczą Państwo w podstronie " REALIZACJE" na co serdecznie zapraszamy. Działamy bo już czeka na nas kolejny tym razem trochę większy projekt na Jana Kazimierza. Pozdrawiamy. 

KOMPLEKSOWY REMONT MIESZKANIA NA TARCHOMINIE ZIMA 2018/2019

Po każdej wymianie bądź modernizacji kompleksowej 

instalacji elektrycznej dokonujemy pełnego sprawdzenia

działania obwodów, szybkości reakcji róznicówek i 

sprawności przepięciowej i przeciwporażeniowej 

instalacji przy użyciu profesjonalnych komputerów 

  Przeróbka instalacji elektrycznej w nowym mieszkaniu dwupoziomowym

  dopasowanie instalacji do potrzeb Klienta

                               WYCISZANIE ŚCIAN W MIESZKANIU WYKONYWANE PROFESJONALNĄ MATĄ WYGŁUSZAJĄCĄ

 

                                                        Opis etapów prac po kliknięciu na zdjęcie znajduje się pod zdjęciem

    WYMIANA INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ W MIESZKANIU W BLOKU Z " WIELKIEJ PŁYTY"

cyklinowanie warszawa
usługi parkieciarskie warszawa

             Cyklinowanie tylko na profesjonalnym sprzęcie i z użyciem profesjonalnej chemii - zawsze trzy warstwy lakieru            

 

Przewiń do góry

Sufity podwieszane – wykonywane są za pomocą płyt instalowanych do górnych partii sufitu bazowego ( stropu ) przy użyciu specjalnego systemu zawieszeń. Sufity podwieszane stosuje się między innymi w mieszkaniach, domach, przychodniach, szpitalach, biurach, budynkach użyteczności publicznej a także w wielu hipermarketach oraz lokalach gastronomicznych czy restauracjach. Popularność sufity podwieszane zawdzięczają dużemu wpływowi na estetykę wykończenia pomieszczenia, dzięki niemu możemy ukryć niedoskonałości stropu. Dobrany w odpowiedni rodzaj płyty z której jest wykonany gwarantuje, że sufit podwieszany zostanie wykonany w bardzo estetyczny widok dla oka to jeszcze pozwoli zagospodarować przestrzeń uwzględniając oświetlenie oraz bardzo ważne aspekty akustyki, ponadto sufity podwieszane są odporne na wiele czynników i niezwykle łatwe w eksploatacji. Sufity podwieszane najczęściej wykonywane są z różnych rodzajów płyt o odmiennych fakturach. Kolorystyka płyty, której użyjemy do montażu sufitu podwieszanego także możemy dowolnie dobrać. System stosowany do zawieszania sufitu podwieszanego może mieć ruszt widoczny, częściowo widoczny lub całkowicie ukryty. Sufity podwieszane idealnie nadają się do maskowania zniszczonych lub bardzo często nierównych sufitów. Pod sufitem podwieszanym schować można instalację oświetleniową. Płyty dobrane w odpowiedni sposób odbijają światło, dzięki temu taki sufit podwieszany pozwala na dużą oszczędność energii a przemyślane rozplanowanie oświetlenia pozwoli na osiągnięcie idealnie doświetlonego pomieszczenia. Kolejną zaletą jaką posiadają sufity podwieszane to wpływ na akustykę w miejscu montażu. Sufity podwieszane dzięki swej budowie pochłaniają dźwięk i izolują możliwość przedostania się hałasu, który jak wiadomo jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Mając sufit podwieszany zwiększamy komfort przekazywania treści werbalnych, co jest bardzo ważnym czynnikiem w przypadku pomieszczeń biurowych. Sufity podwieszane są pozornie dość proste w montażu ale lepiej do tej czynności zaangażować fachowca z doświadczeniem, jeśli chodzi o konserwacje sufitu podwieszanego to jest ona niezwykle prosta i nie trzeba mieć ku temu wybitnych uzdolnień. Ruszt, na który służy do układania się płyty na sufity podwieszane instaluje się poprzez wykorzystanie podstawowych narzędzi – nożyc do blachy, miarki, kombinerek, młotka, wiertarki lub wkrętarki. Dodatkowo do sufitu podwieszanego można wmontowywać różnego rodzaju oświetlenie, wykrywacz zadymienia, wentylatory, interkomy a także nawiewy do klimatyzacji.

usługi remontowe
usługi remontowe

                                                                                     Sufity podwieszane

Kontakt

Z zadaniem jakie powstaje w naszych głowach wiążące się z koniecznością wykonania remontu mieszkania mierzył się prawie każdy z nas.  Remonty mieszkań możemy podzielić na trzy kategorie. Pierwsza to remonty mieszkań nowych dopiero co zakupionych tzw. deweloperskich. Druga to remonty mieszkań z rynku wtórnego czyli kupujemy mieszkanie po kimś i remontujemy według własnego bądź podpowiedzianego przez architekta pomysłu. I trzecia kategoria to mieszkania w starych kamienicach. Mam tutaj na myśli kamienice powstałe najczęściej przed wojną i dziś remontowane. Te trzecie wyzwania bo tak je należy traktować to już poważne tematy stwarzające niejednokrotnie bardzo wiele problemów technicznych. Ale po kolei. Remont musimy zacząć od pomysłu czyli od koncepcji co i gdzie chcemy. Pomocny może się tutaj stać architekt lub specjalista od wnętrz ale z mojego kilkunastoletniego doświadczenia remontowego wiem, że jest niewielu architektów wnętrz ( to nie to samo co architekt ), którzy podchodzą z pasją i sercem do wykonywanego zawodu. Bardzo często jest tak iż mają kilkanaście gotowych projektów, które tylko dopasowuję do konkretnego mieszkania, więc jeśli chcemy mieć wnętrze oryginalne i niepowtarzalne to w tym przypadku raczej takie nie będzie. Na marginesie wielokrotnie przechodziliśmy remonty mieszkań gdzie architekci wnętrz byli zmieniani kilka razy oczywiście każdy inkasował zapłatę za swoje usługi. Rozwiązaniem tego problemu jest podjęcie współpracy z doświadczoną ekipą remontową, która ma za sobą kilkanaście lat doświadczenia i kilkadziesiąt wykonany remontów kompleksowych. Nasze pomysły w zetknięciu z podpowiedziami takiej ekipy mogą się okazać nie tylko korzystne dla naszego portfela ale również efekt końcowy będzie rewelacyjny. Ekipa wykonująca remonty na codzień zwróci Państwa uwagę na wiele istotnych szczegółów technicznych czego nie zrobi architekt wnętrz bo po prostu się na tym nie zna. Podczas remontu mieszkania ważnym elementem jest logistyka całości prac. Powiązanie dostaw materiałów - odpowiednich materiałów - z poszczególnymi etapami prac powoduje, że robota ma sens i codziennie widać jej efekty oraz nie traci się cennego czasu na niepotrzebne zwroty lub wymiany materiałów. Kolejną ważną kwestią jest decyzyjność czyli sprawne podejmowanie decyzji przez Klienta także zawsze przed rozpoczęciem prac proponujemy usiąść i poświęcić parę dni na przemyślenia związane z remontem bo to później znacznie ułatwi zarówno samą prace jak i znacząco przyspieszy całość zadania. Ważną sprawą jest dokumentacja prac remontowych. Dzisiejsi deweloperzy nie dają Klientom żadnej dokumentacji instalacji co stwarza później problemy, gdyż nie wiadomo co gdzie przebiega a to przy wszelkich przeróbkach i dopasowywaniu tych elementów do potrzeb Właściciela stwarza problemy. Dlatego nasi Klienci po remoncie mieszkania zawsze dostają pełną dokumentację prac instalacyjnych co w przyszłości w razie pojawienia się konieczności dokonania przeróbek jest niezwykle pomocne. Pamiętajmy o tym, iż tworzenie dokumentacji to bardzo ważny element podczas podejmowania decyzji o ekipie, której chcemy zlecić prace. Ale jak wybrać ekipę skoro otwierając internet mamy kilkaset podstron remontowych i każdy zachwala swoje usługi? Szanowni Państwo zawsze doradzamy na forach aby po pierwsze wybierać ekipy z doświadczeniem - takie, które już coś zrobiły i pokazują efekty swojej pracy. Po drugie zawsze należy pojechać do takiej ekipy na wykonywany przez nią remont. Nie ma tak ( wiem to sam z siebie), że profesjonalna ekipa działająca na rynku od lat nagle nic nie robi. Jak dzisiaj ktoś siedzi w domu i czeka na telefon od ewentualnego Klienta to nie jest godny zaufania. Każdy fachowiec coś robi i na każdego fachowca trzeba poczekać. Czasem krócej czasem dłużej ale to normalne. Więc nie bójmy się pojechać na wykonywany przez daną ekipę remont to pozwoli nam zapoznać się z ludźmi, obejrzeć samą pracę, przyjrzeć się sprzętowi na jakim pracuje i ogólnie ocenić ekipę. Tymi odwiedzinami wyrobimy sobie pogląd o zespole jaki chcemy ewentualne zatrudnić. Pamiętajmy o pośrednikach i takich unikajmy. To zawsze prowadzi do problemów i zwiększenia kosztów remontu mieszkania. Opierajmy swoje wybory na firmach wykonujących osobiście prace remontowe lub zgranych ekipach pracujących ze sobą od lat. Unikniemy kłopotów z dogadywaniem się i samym wykonawstwem jak również typowego zwalania winy przez jednego fachowca na drugiego. Zgrana, samodzielna i doświadczona ekipa to bezstresowy i profesjonalnie przeprowadzony remont kompleksowy Państwa mieszkania oraz gwarantowany efekt końcowy całości prac.

usługi remontowe
usługi remontowe

Dzięki nóżkom szybko i łatwo możemy osadzić kratkę ściekową która musi się znaleźć w odpowiednim nachyleniu (około 2 %) od normalnego poziomu podłoża. Tutaj wielkość nachylenie zależy też od wielkości całego miejsca odpływowego. Standardowe 2% stosujemy przy długości spływu do 1 mb powyżej tej długości stosujemy odpowiednio większe nachylenie i nie chodzi tutaj tak do końca o sam spływ wody ale także o prawidłowe – bez osiadania – spłukiwanie mydła czy piany. Po prawidłowym ustawieniu zalewamy odpływ liniowy betonem wodoodpornym i czekamy około 24 godzin do wyschnięcia – schnięcie zależy od grubości warstwy wylanej i wentylacji w pomieszczeniu. Kolejnym etapem jest izolacja podłoża wokół kratki ściekowej. Do tego potrzebna nam będzie folia izolacyjna w płynie, którą szybko i profesjonalnie zaizolujemy nasz odpływ. Pamiętajmy, że folię w płynie stosujemy po całkowitym wyschnięciu wylanego betonu. W innym przypadku cała nasza praca przy izolacji pójdzie na marne - folia po prostu odpadnie. Przy użyciu wałka lub pędzla, można w kilka minut zabezpieczyć przed woda i zniszczeniem wybrane przez nas miejsce. Wystarczy 1 mm warstwy aby łazienka została prawidłowo zaizolowana jak również przygotowana do profesjonalnego umocowania płytek. Opakowanie 5 kg pozwala na pokrycie 4,6 metrów kwadratowych prawie każdego podłoża i co najważniejsze po nałożeniu pierwszej warstwy czekamy tylko 1,5 godz. aby nałożyć drugą, dzięki czemu również oszczędzamy nasz czas. Dodatkowo przy odpływie liniowym zaleca się użycie kołnierza montażowego, który zakłada się na kratkę ściekową a następnie zaizolowuje folią izolacyjną w płynie. Dzięki temu zabiegowi mamy gwarancje, że woda która ewentualnie wypłynie z syfonu nie uszkodzi nam podłoża i płytek. Jeśli chcemy profesjonalnie wykonywać usługi remontowe tego typu zabiegi są niezbędne. W rogach pomieszczenia i na styku ścian i posadzki także stosujemy taśmy uszczelniające wklejane na folię w płynie. Po serii za izolowań możemy przystąpić do ułożenia płytek. Płytki maja bezpośredni kontakt z wodą w różnych postaciach, dlatego bardzo ważny jest rodzaj płytki i prawidłowe ich ułożenie. Płytka o niskiej nasiąkliwości czyli taka, która mieści się w granicach do 3 % to najlepszy wybór do łazienki. Jest to kolejna gwarancja, że w naszej łazience nie powstanie żadna pleśń i grzyb. Po kupieniu odpowiednich płytek przystępujemy do ich ułożenia. Na podłożę, które wcześnie przygotowaliśmy nakładamy zębatą pacą klej ( warstwa o grubość 2-5 mm) i układamy na niej płytki. Po wyschnięciu około 24 godz. W łazience i wszystkich pomieszczeniach, gdzie występuje duża wilgotność używamy fugi sylikonowej, która jest odporna na ścieranie i powstawanie pleśni i grzybów. Fugę umieszczam miedzy płytkami i miedzy kratkę ściekową a płytkę stosuje silikon jako warstwa uszczelniająca połączenie pomiędzy metalem a ceramiką. We wszystkich rogach pomieszczenia jest całkowity zakaz stosowania fugi – stosujemy tylko silikon. Podobnie na styku ścian i posadzki. Odpływ liniowy jest funkcjonalnym produktem, którego instalacja jest banalnie prosta i szybka. Dzięki opływowi linowemu zyskujemy więcej miejsca w łazience i sprawi on, że nasza łazienka stanie się ekskluzywnym i nowoczesnym pomieszczeniem.

usługi remontowe

Zainstalowanie prysznica bez brodzika otwiera nam sporo możliwości co chociażby wstawienia różnorodnych kabin także z drzwiczkami, które wpływają znacząco na estetykę pomieszczenia i nowoczesność. Odpływ liniowy to nie tylko bez brodzikowy prysznic, lecz także a może przede wszystkim bardzo duża łatwość w utrzymaniu czystości. Po zamontowaniu tego typu rozwiązania odpływowego jedyne co będziemy musieli wyczyścić to syfon gdzie zbiera się najwięcej włosów, resztek kosmetyków i naskórka. Syfon jest ruchomy – najczęściej odkręcany, dlatego z łatwością wyczyścimy brud. Dodatkowo syfon w odpływie liniowym jest zrobiony ze stali nierdzewnej co gwarantuje jego wytrzymałość na długie lata. Zakupiony odpływ linowy należy wypoziomować. Poziom pomiędzy kratka ściekową a otworem odpływowym powinien wynosić 1% nachylenia, dzięki czemu woda będzie swobodnie spływać. Do ustawienia odpowiedniego nachylenia używamy nóżek montażowych, które montujemy do kratki ściekowej. 

usługi remontowe

          REMONTY MIESZKAŃ

               GLAZURNICTWO

      PODSTAWEK PRZEMYSŁAW

 

WYMIANY LUB MODERNIZACJE INSTALACJI

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

REALIZACJE

CENNIK

REMONTY MIESZKAŃ

   USUWANIE SUBBITU, WYKAŃCZANIE WNĘTRZ

                    511 - 163 - 069